Error: Only up to 6 widgets are supported in this layout. If you need more add your own layout.
  • Home
  • Novinky
  • Report ze slavnostního otevření skateparku Strakonice

Report ze slavnostního otevření skateparku Strakonice

Přinášíme Vám video a fotky ze slavnostního otevření skateparku ve Strakonicích, které se uskutečnilo v sobotu 13. 5. 2023.

 

Skatepark Strakonice se nachází vedle sportovišť v lokalitě na Křemelce na ploše necelých 1300 metrů čtverečních. Skatepark je celobetonový a umožňuje ježdění na skatebordu, koloběžce, kole a inline bruslích.

Skatepark se skládá ze dvou částí. První, takzvaně streetová část, je navržená do trojúhelníkového tvaru. Skateboardistům nabízí různé překážky, mimo jiné například zíďky, pojezdové zábradlí, pyramidy, šikmé bangy, minirampu, grind boxy, schody atd… 

Druhá část pro freestyle BMX je v cípu trojúhelníku streetové části a je na ní napojen delší širší pruh překážek především pro bmx jezdce, kde dominují vyšší rádiusy a jejich kombinace.

Slavnostní přestřižení pásky se zúčastnili Starosta Mgr. Břetislav Hrdlička, místostarosta Jaroslav Horejš, ředitel STARZ Ing. Pavel Mareš, radní Jan Hrdlička a Martin Lucuk z Mystic Construction. 

Skateboardovou exhibici měla na starosti parta ve složení Jakub Jiruška, Fanda Havránek, Jakub Páv, Pepa Košťál, Honza Malý, Daniel Platonov nebo Petr Veselý.