Error: Only up to 6 widgets are supported in this layout. If you need more add your own layout.
  • Home
  • Novinky
  • Jurášek a Hronek zadiktovali na openingu Mystic skateparku Sušice

Jurášek a Hronek zadiktovali na openingu Mystic skateparku Sušice

Po Klatovech je na šumavský mapě další město, které se může pyšnit zcela novým betonovým skateparkem. Jde o město Sušice, kde se v sobotu 3. srpna odehrálo oficiální otevření. Kromě přestřižení pásky byl na programu ollie a best trick contest.

První srpnová sobota, na kterou byl ohlášen opening Mystic skateparku Sušice, byla dalším tropickým dnem letošního léta. Ovšem kdo se sem vydal, tak rozhodně nelitoval. Přesto, že koupaliště, které se nachází v těsné blízkosti nového skateparku, je zavřené, nedaleko je ještě řeka Otava s kamennými břehy a naprosto čistou vodou.

Kdo neměl chuť se projíždět v totálním pařáku, uvítal jedinečnou možnost v podobě koupání v Otavě. Její chladná voda byla skvělým osvěžením a nejlepším strávením parného odpoledne. Program ve formě ollie contestu a best tricku byl totiž avizován až na šestnáctou hodinu odpoledne.

Těsně před zahájením se park začal plnit a contestům už nic nebránilo. Silnou základnu tvořili skateři z Prahy ve složení Jirka Hronek, Adam Lukas, Petr Komárek, Lukáš Vlček, David Klos nebo Martin Jurášek. Velkou partu tvořili i kluci z Karlových Varů, ze Sušice, přijeli českobudějovičáci a mnoho dalších. Skatepark byl plný a best trick contest se jel formou vrátíš hustej trik kdekoliv a dostaneš prachy.

Na svý si přišel hlavně Martin Jurášek, který otestoval největší rádiusy v neskutečných poletech. Peníze si odnesl i legendární Lukáš Vlček za kickflip indy nebo Adam Lukas za frontside smithgrind backside revert out. Po skončení best tricku se vyhlašovali ještě tři nejlepší jezdci dne. A to formou, že každý zúčastněný napsal na papír své pořadí. Z toho pak vzešel jako nejlepší Jirka Hronek, druhý Martin Kindl a třetí Martin Jurášek.

Mystic skatepark ve městě Sušice je super a kdo bude mít cestu kolem, neměl by ho nechat bez projetí. Cestou pak může ještě navštívit nedaleký Klatovy, kde se betonový skatepark otevíral minulý rok.Oba skateparky jsou z dílny firmy Mystic Constructions. Z doslechu se povídá, že by se mělo rekonstruovat zavřené koupaliště, kde by měl přibýt nový bowl. Lepší Kalifornii v Česku si už neumím ani představit.