Error: Only up to 6 widgets are supported in this layout. If you need more add your own layout.

Skatepark Řepy slavnostně otevřen

V sobotu 25.5. 2013 se uskutečnilo i přes nepřízeň počasí oficiální otevření nového skateparku v Řepích v Praze 17. Těsně před ofiko ceremoniálem přestalo na chvíli pršet a nic nebránilo přestřižení pásky a uvedení této betonové krásky do provozu.

Vyhrazená sobota na tuto událost se jevila jako ideální. V blízkosti Prahy se žádné jiné závody nekonaly a program v rámci otvíračky nabízel možnosti všem příchozím skaterům. V plánu bylo několik best tricků, bowl jam a ollie contest.

Nakonec se vše muselo smrsknout jen na oficiální přestřižení pásky, předání skateparku do provozu za účasti vedení města ve složení paní starostky Řep Jitky Synkové a místostarosty.

Na plánu byla i exhibice Puma skate teamu, která odstartovala hned po přestřižení pásky. Puma team v kompletní sestavě David Horváth, Jakub Jiruška, David Kalina, Ondra Zápotocký, Dan Bandri a Karel Raichl společně s Alešem Bublou jako jediným zástupcem Mystic Skates teamu jezdil na všech překážkách v parku.

Bazenáři jako Dan Bandri, Ondra Zápotocký a David Horváth předvedli jak se mají jezdit tamní bazény a vychytanej snakerun, Technici jako Jakub Jiruška, David Kalina si zajezdili na bednách a lavičkách a Karel Raichl se vrhl na šikmý raily.

To už se k sídlišti Řep valila další další vlna mordoru a bylo jasný, že se toho moc nestihne. Těsně před vyhlášením prvního best tricku začal další hodinovej lijavec a většina přítomných se rozprchla do všech světových stran. Pár skalních jedinců to přesto neodradilo a hned po skončeni se pustili s velkou vervou do vysušování a stěrkování. Odměnou jim byla zhruba dvouhodinová skate session, než se přihnala poslední definitivní tečka toho dne.

riders

I přesto bylo fajn vidět pohromadě tolik skaterů, kteří by se na jednom místě jinak nesešli. Ve streetové části probíhala session ve složení Adam Lukas, Petr Komárek, Lukáš Vlček, Lukáš Cína, David Vrba, Jirka Hronek, Aleš Bubla, Martin Kalenský, David Kalina, Kryštof Mizur a mnoho dalších. V bazénové části zase řádila bowlová parta jako Martin Lucuk, Matyáš Volek, Mirek Tovaryš, Ivo Prášek, David Horváth, Ondra Filípek a další.

blunt

Jednoduše řečeno to mohlo být skvělý odpoledne, kdyby nebylo počasí. Ovšem kdyby neřešme a doufejme, že se zde uskuteční ještějednou něco podobnýho. Skatepark je perfektní a všichni si zde najdou tu svojí parketu.