Error: Only up to 6 widgets are supported in this layout. If you need more add your own layout.
  • Home
  • Novinky
  • Report z oficiálního otevření skateparku v Plzni

Report z oficiálního otevření skateparku v Plzni

Ve středu 5.6. se v městském obvodu Plzeň – 2 Slovany uskutečnilo oficiální otevření nového betonového skateparku , který se nachází ve volnočasovém areálu Škoda sport park (SPŠ).
Akce se zúčastnili desítky diváků i aktivních skaterů, kteří se následně zapojili i do best trick contestů na vybraných překážkách a úvodní slovo patřilo samotnému starostovi městského obvodu Solvany Lumírovi Aschenbrennerovi, místostarostovi Janu Fluxovi a zástupci Mystic Construction Martinovi Lucukovi.

Součástí programu v rámci slavnostního uvedení skateparku do provozu byla i exhibice jezdců ve složení Tomáš Javůrek, Daniil Platonov, Jakub Jiruška, Marek Knytl, Štěpán Folkman, Martin Štich, Filip Korpus a Honza Malý.
Nechyběla ani krátká exhibice těch nejmenších pod taktovkou Bédy, po nich následovaly best trick contesty na vybraných překážkách a skate session v bowlu až do setmění.

Nový betonový skatepark nahradil dřívější plechový a jeho předností je rozhodně samotná rozloha o velikosti 1490 m2 a tím se stává největším skateparkem v ČR. Skatepark má několik úrovní a s různými druhy překážek. Od typických jako jsou rovná zábradlí, grind bedny, bengy a funboxy, tak i rádiusy s různou výškou a obtížností, schody a grind bedny.