Error: Only up to 6 widgets are supported in this layout. If you need more add your own layout.
  • Home
  • Novinky
  • Přijďte si zajezdit do skateteparku Sušice

Přijďte si zajezdit do skateteparku Sušice

Navštivte Sušický skatepark, který minulý rok prošel rozšířením o více než 600 m2 a díky tomu přibyla bazénová část a tím je skatepark nyní kompletní. Plocha a se současnou rozlohou má přes 1100 m2 a na základě toho vznikl i motivační spot, který má zajímavou formou upozornit právě na tento skvělý sktaepark z naší dílny. Autorem spotu je režisér Ladislav Plecitý, který s městem Sušice dlouhodobě spolupracuje, byl autorem například kampaně pro sušický aqupark. Ve spotu si zahráli obyvatelé města Sušice a členové místní skejťácké komunity. Namluvení komentáře se pak ujal známý herec a dabér Pavel Rímský. 

 

Režisér Ladislav Plecitý o spotu:
„Chtěl jsem jít hlavně proti tomu jak taková skejtová videa běžně vypadají, většinou je to náhodný sled skejtových triků ve zpomalených záběrech, rychle sestříhaný do nějakého hip hopového beatu. Navíc jsem si říkal že skejťáci v sušici se o tom, že mají nový park dozví i bez našeho videa, takže cílem bylo zaujmout hlavně lidi, který se o skateboarding nezajímají. Ukázat jim, že skejťáci jsou normální kluci a holky, který mají rádi sport, pohyb a umí si ze sebe udělat legraci. A když přišlo zadání natočit nějaký „dokument o skateparku“, tak jsem si říkal že by mohlo být vtipné pojmout to opravdu jako přírodopisný dokument, jako kdybychom točili o nějakých vzácných a exotických zvířatech. A tomu jsme podřídili veškerou stylizaci, s kameramanem Jardou Kostelníkem jsme nakoukávali National Geographic a Animal Planet a snažili jsme se pak imitovat všechny ty prvky a výrazové prostředky, které jsou pro dokumenty typické – točili jsme všechno na dlouhý objektiv, hráli jsme si s různými zoom a přeostřovačkami, vymysleli jsme tam i záběr, kdy mláďata skejťáků interagují se „skrytou“ kamerou. Dokonce jsme si i z Barrandova přivezli speciální stroj, který vyrábí tetelení vzduchu, abychom navodili ten dojem, že jsme opravdu na nějaké africké savaně. Klíčové pak bylo, aby komentář četl někdo, koho mají diváci s tímto typem filmů neodmyslitelně spojeného, takže jsem byl nadšený, když se mi podařilo přemluvit na spolupráci Pavla Rímského.
Obsazeni byli opět výhradně sami obyvatelé města Sušice. Pro obsazení hlavních dětských úloh proběhli castingy v Sušických základních školách.